• Pirmas
  • Pranešimai spaudai
  • Pasirašyta tarpinstitucinio bendradarbiavimo švietimo ir ugdymo Europos Sąjungos klausimais deklaracija

Pasirašyta tarpinstitucinio bendradarbiavimo švietimo ir ugdymo Europos Sąjungos klausimais deklaracija

2018-10-02 0 1115 Views

Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė tarpinstitucinio bendradarbiavimo švietimo ir ugdymo Europos Sąjungos klausimais deklaraciją.

„Lietuvos savivaldybių asociacija, gavusi iš Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymą, nedvejodama tokiam bendradarbiavimui pritarė. Žinių ir informacijos apie tai, kur mes gyvename, ką mes veikiame, kokia mūsų ateitis ir perspektyvos, niekada nebuvo ir nebus per daug. Turime jaunajai kartai aiškinti ir teikti reikiamą bei teisingą informaciją, – teigė LSA prezidentas Ričardas Malinauskas.

Naujausiais Eurobarometro duomenimis, Europos Sąjunga labiausiai pasitiki Lietuvos gyventojai. Tačiau kyla klausimas ar šis pasitikėjimas remiasi konkrečiomis žiniomis apie Europos Sąjungą.

Apie šią Europos valstybių ekonominę bei politinę bendriją mūsų vaikai mokyklose gauna daug faktologinės informacijos, tačiau trūksta analizės, kritinio vertinimo. Pamokose europinės temos nėra gretinamos su nacionalinėmis. Tai atskleidė ir neseniai atlikta vadovėlių ir mokyklinių ugdymo programų analizė.

Atsižvelgdamos į šią padėtį Lietuvos savivaldybių asociacija, Užsienio reikalų ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija nutarė glaudžiai bendradarbiauti šiuo klausimu ir siekti teigiamų pokyčių.

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal