Seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finalinis renginys Vyriausybėje

2018-11-07 0 1844 Views

Vakar Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje vyko seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finalinis renginys. Šio konkurso tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą.

„Dažnai lankydamasis mūsų krašto miestuose ir miesteliuose, į Vilnių parsivežu ne tik sprendimų reikalaujančių klausimų, bet ir daug žmonių nuoširdumo bei idėjų. Kiekvieno vizito metu įsitikinu, kad bendruomeniškumas – didžiausia jėga, kuri leidžia mums kurti Lietuvą tokią, kokią norime ją matyti ateityje. Nacionalinis seniūnijų konkursas – puikus atspindys, kiek daug gali nuveikti seniūnijos, vienydamos bendruomenes prasmingoms veikloms“,- sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad seniūnijų bendruomenės gerbia ir puoselėja savo istoriją: statomi ir renovuojami paminklai savanoriams, išsivadavimo kovų dalyviams, tremtiniams, gaivinami tradiciniai amatai, kuriami kultūrinio turizmo maršrutai, vykdomos edukacinės programos įvairaus amžiaus žmonėms.
Konkursas „Valstybę kuriame mes“ yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos sudėtinė dalis. Konkurso tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą.

Daugiau kaip 60  seniūnijų pretendavo į vieną iš keturių nominacijų – „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, „Už kūrybiškumo ugdymą“, „Už saugią Lietuvą“. Per 30 seniūnijų iš visų Lietuvos regionų pateko į trečiąjį konkurso etapą. Pastarosios buvo aplankytos kompetentingos komisijos ir vietoje vertinti jų nuveikti darbai. Konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatai bus paskelbti ateinančių metų vasario mėnesį Prezidentūroje.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą konkursą inicijavo Kultūros ministerija. Konkurso partneriai: Lietuvos savivaldybių asociacija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, šalies savivaldybės.

 

Nuotraukos Vyriausybės

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal