Pasirašytas memorandumas steigti Nacionalinį verslumo ugdymo tinklą

2019-06-05 0 1557 Views

Vakar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pasirašytas memorandumas dėl Nacionalinio verslumo ugdymo tinklo steigimo Lietuvoje. Susitarimą pasirašė LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, ekonomikos ir inovacijų viceministras, socialinės apsaugos ir darbo viceministras, „Lietuvos Junior Achievement“, verslo, universitetų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Memorandumu įsipareigojama sudaryti prielaidas kiekvienam mokiniui įgyti praktinės bent 100 valandų verslumo patirties mokinių mokomosiose bendrovėse, suteikti galimybę kiekvienam įkurti savo mokomąją bendrovę, pripažinti ją kaip sudėtinę mokinio ugdymo dalį, padėti tvirtesnius verslumo ir finansinio raštingumo pagrindus mokykloje.

„Memorandumas, prie kurio prisideda tiek daug organizacijų, suteiks įkvėpimo bendriems darbams, bendriems rezultatams. Dėkojame „Junior Achievement“ už šią iniciatyvą ir svarų indėlį. Labai svarbu, kad mokykloje mokinys įgytų verslumo pagrindų, nes veiklos našumas, darbo kokybė, kritinis mąstymas, kūrybiškumas yra svarbūs visose srityse ir visoms profesijoms. O svarbiausia tai, kad verslus požiūris yra žmogaus gerovės garantas“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Tai istorinis pavyzdys, kai bendrai misijai susivienija verslo, visuomenės, valstybės institucijų atstovai. Tyrimai rodo, kad net 78 proc. Lietuvos gyventojų norėtų kurti savo verslą, bet retas imasi šios rizikos, nes trūksta žinių, kaip tai daryti, trūksta įgūdžių ir, dažnu atveju, drąsos. Kuo anksčiau supažindinsime jaunuolius su iniciatyvumu ir galimybe kurti patiems, tuo greičiau jie įpras rizikuoti ir kurti ne tik verslus, bet ir kitas asmenines iniciatyvas, būti aktyviais, įsitraukusiais darbuotojais esamos organizacijose “, – sakė Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ CEO direktorė.

Praktinio verslumo ugdymo tinklas tampa VšĮ „Junior Achievement Europa“ inicijuoto ir Europos Komisijos patvirtinto verslumo ugdymo tinklo dalis (www.ee-hub.eu) dalimi.

Praktinio verslumo ugdymo tinklas – tai specializuotas tinklas, jungiantis valstybės įstaigų, verslo asocijuotų struktūrų, įmonių, ne pelno siekiančių organizacijų, mokslo ir švietimo įstaigų atstovus. Jo tikslas – didelį dėmesį skirti verslumo ugdymo praktikai, kokybei ir poveikiui.

Europos šalyse atliktais tyrimais nustatyta, kad mokiniai, įgiję verslumo patirties mokykloje, yra 50 proc. labiau linkę pradėti savo verslą. O 75 proc. mokytojų pritaria, kad verslumo ugdymas yra svarbus.

Prieš pasirašant memorandumą, ministerijoje Jarle Tømmerbakke, „Junior Achievement Europa“ atstovas, taip pat pristatė 27 pastarųjų mėnesių Europoje atliktą tyrimą apie verslumo ugdymo poveikį mokiniams, mokyklos bendruomenei ir visuomenei. Pranešimą apie verslų požiūrį skaitė „Junior Achievement Worldwide“ programų kūrėjas, tyrėjas, knygų autorius Laris Farelis (Larry Farrell). Šio autoriaus knyga „Verslus požiūris“ Lietuvoje bus išleista rudenį.

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją. Nuotr. R. Česnavičienės.

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal