• Pirmas
  • Naujienos
  • ET vietos ir regionų valdžių kongrese – apie vietos valdžios vaidmenį valdant pandemijos krizę

ET vietos ir regionų valdžių kongrese – apie vietos valdžios vaidmenį valdant pandemijos krizę

2021-03-26 0 3790 Views

Pirmoji naujosios penkerių metų Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso kadencijos sesijoje  – apie vietos valdžios vaidmenį valdant pandemijos krizę bei Stambulo konvenciją.

Kovo 23-24 dienomis nuotoliniu būdu vykusi 40-oji Kongreso sesija prasidėjo prezidento rinkimais ir  ateinančių penkerių metų prioritetų tvirtinimu. Naujuoju Kongreso prezidentu tapo Nyderlandų atstovas Leendertas Verbeekas.

Kongreso vadovas savo kalboje pabrėžė, kaip svarbu stiprinti vietos demokratiją bei vietos ir regionų valdžios institucijas, ypač šiuo metu, kai joms tenka didelė atsakomybė sprendžiant COVID- 19 krizę  bei jos sukeltas ekonomines ir sveikatos sistemos problemas. Savo kalboje jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Turkijos paskelbto pasitraukimo iš Stambulo konvencijos.

„Stambulo konvencija – svarbi Europos Tarybos sutartis. Ji sukūrė tarptautinę teisinę sistemą, apsaugančią moteris nuo smurto. Vietos ir regionų valdžios institucijos, esančios arčiausiai piliečių kasdienio gyvenimo, turi kasdien reaguoti į smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje problemą. Ji dar labiau išaugo dėl COVID-19,“ – teigė L. Verbeekas.

Šios kadencijos Kongreso prioritetu įvardintas Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo skatinimas vietos lygmeniu.  Didžiausią dėmesį planuojama skirti aplinkos ir socialinio tvarumo plėtrai, skaitmenizavimui, nelygybės mažinimui bei piliečių dalyvavimui sprendimų priėmimo procesuose skatinant atstovaujamosios demokratijos vystymąsi.

Sesijoje taip pat išrinkta kitų Kongreso institucijų vadovybė: Vietos valdžios rūmų pirmininku tapo Berndas Vöhringeris, Regionų rūmų pirmininku – Haraldas Sondereggeris. Kongreso Monitoringo komitetui vadovaus buvusi Kongreso prezidentė Gudrun Mosler-Törnström, Valdymo komiteto pirmininke išrinkta Jelena Drenjanin, Einamųjų reikalų komiteto vadovu tapo  Thomas Anderssonas.

Kongreso nariai taip pat priėmė rekomendaciją dėl savo biudžeto, išsakydami susirūpinimą dėl nuolatinio išteklių mažėjimo ir būtinybės didinti finansavimą Kongreso prioritetams įgyvendinti.

Šioje virtualioje sesijoje dalyvavo ir visi keturi Lietuvos delegacijos nariai – Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Trakų rajono merė Edita Rudelienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Daugiau informacijos apie sesiją rasite šioje nuorodoje – https://www.coe.int/en/web/congress/home.

 

 

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal