• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas energinio efektyvumo projektams

Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas energinio efektyvumo projektams

2021-03-30 0 4184 Views

Savivaldybės kviečiamos pasinaudoti galimybe gauti iki 60 000 eurų finansinę paramą energinio efektyvumo investicijų koncepcijų rengimui teikiant paraiškas “European City Facility“ („Galimybės Europos miestams“, angl. EUCF) projekte. Tai – Europos Sąjungos (ES) tyrimų ir inovacijų programos “Horizontas 2020” projektas, kuriuo siekiama padėti ES šalių savivaldybėms įgyvendinti jų turimus energetikos ir klimato srities veiksmų planus.

Antrasis kvietimas savivaldybėms ir jų grupėms paskelbtas kovo 29 dieną. Finansuojama veikla apima techninių ir/ar galimybių studijų rengimą, ekonominės ir finansinės analizės atlikimą, techninius auditus ir panašius veiksmus perėjimo prie švaresnės energijos, pastatų energinio efektyvumo, darnaus judumo, atsinaujinančių išteklių plėtros ir kitose srityse.

Visi galimi pareiškėjai yra suskirstyti į tris regionus. Lietuva kartu su Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovėnija ir Slovakija priklauso Centrinės ir Rytų Europos regionui. Antrojo kvietimo metu numatyta iš šio regiono gautų paraiškų finansavimui atrinkti 26 paraiškas. Visos paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į penkis pagrindinius kriterijus: investicijų dydis, energijos sutaupymo potencialas, valdymo struktūra, suinteresuotų šalių įtraukimas ir atitikimas EUCF projekto tikslams.

Pernai metais paskelbto pirmojo kvietimo metu iš viso buvo sulaukta daugiau nei 250 paraiškų, iš kurių 73 buvo pateiktos iš Centrinės ir Rytų Europos regiono šalių. Minėtame kvietime aktyviai dalyvavo ir Lietuvos savivaldybės, iš viso pateikusios 10 paraiškų, iš kurių viena buvo atrinkta finansavimui.

Visa informacija anglų kalba apie projektą ir paskelbtą kvietimą – oficialioje EUCF projekto interneto svetainėje.

Paraiškas teikti galima elektroninėje platformoje iki gegužės 31 d. Paraiškos teikimas susideda iš dviejų pagrindinių žingsnių: (1) pareiškėjo tinkamumo įvertinimo  ir (2) pilnos paraiškos pateikimo, jeigu pirmame žingsnyje į visus pateiktus klausimus atsakymas buvo „taip“.

Jei turite klausimų apie šį kvietimą, paraiškų teikimo sąlygas, reikalavimus pareiškėjams ar kita, kreipkitės į:

Gabrielą Kuštan – LSA patarėją darnios plėtros ir energetikos klausimais, el.p. gabriela.kustan@lsa.lt

Šarūną Prieskienį – EUCF projekto šalies ekspertą, el.p. sp@ekotermija.lt

EUCF projektą įgyvendina 5 partnerių konsorciumas iš skirtingų Europos šalių: Energy Cities (Prancūzija), Adelphi (Vokietija), Climate Alliance (Vokietija), Enviros (D. Britanija) ir FEDARENE (Belgija).

 

 

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal