• Pirmas
  • Naujienos
  • Apie klimato kaitos priemones savivaldybėse – tarptautiniame seminare

Apie klimato kaitos priemones savivaldybėse – tarptautiniame seminare

2021-05-13 0 4655 Views

„Technologijos yra atsakymas, bet koks buvo klausimas?“ – toks pagrindinis motyvas skambėjo bendrame Lietuvos ir Latvijos savivaldybių asociacijų bei Europos miestų ir regionų tarybos (CEMR)  bendardarbiavimo tinklo Platforma virtualiame renginyje, skirtame Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių savivaldybių bendradarbiavimo skatinimui įgyvendinant klimato kaitos priemones vietose.

Gegužės 12 dieną vykusiame seminare dalyvavo apie 90 dalyvių iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos, Moldovos, Azerbaidžano, Belgijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos ir Šiaurės Makedonijos savivaldybių.

Atidarydami renginį Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius, kuris Regionų komitete buvo paskirtas nacionaliniu Merų pakto ambasadoriumi, ir Latvijos savivaldybių asociacijos prezidentas Gints Kaminskis pažymėjo, kad šis seminaras nubrėš naujas kryptis bei idėjas tolimesniam dvišaliam ar daugiašaliam ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimui, be to, bus impulsas visiems kartu apmąstyti kūrybines idėjas, intelektines naujoves ir turimus įgūdžius siekiant sukurti tokią mus supančią aplinką, kurioje  iš tikrųjų norėtume gyventi.

Renginyje Tauragės savivaldybės patirtį bei siekius tapti žaliausia savivaldybe pristatė meras ir Regionų komiteto narys Dovydas Kaminskas. Pagrindiniais savivaldybės prioritetais jis įvardijo tvaraus ir išmanaus transporto vystymą, atsinaujinančios energetikos plėtrą, energinio efektyvumo priemonių įgyvendinimą bei išmanių ir sveikų bendruomenių kūrimą. Meras taip pat pažymėjo, kad žaliems ir inovatyviems sprendimams įgyvendinti reikia noro ir tikėjimo kad viskas įmanoma.

„Galbūt esame per maži keisti pasaulį, bet galime būti geru pavyzdžiu,“ – sakė D.Kaminskas.

Patirtimi, kaip savivaldybės įgyvendina aplinkosauginius sprendimus, dalinosi pranešėjai iš Gruzijos, Latvijos, Belgijos, Suomijos. Bendradarbiavimo poreikius ir prioritetus pristatė Rytų partnerstės šalių atstovai, su bendrosiosmis aktualijomis suažindino Europos Komisijos ir Jungtinių tautų vystymo fondo atstovai.

Apibendrindama renginį Joniškio savivaldybės mero pavaduotoja ir  Platforma pranešėja Vaida Aleknavičienė pažymėjo, kad miestai ir regionai yra pasirengę prisitaikyti prie klimato kaitos. Pasak jos, decentralizuotas bendradarbiavimas yra svarbi priemonė, padedanti patobulinti, parengti ir įgyvendinti ekologiškesnę politiką. Savivaldybės jau integruoja žaliąją infrastruktūrą ir žaliuosius sprendinius į savo miestų planavimą, įskaitant pastatų, viešųjų erdvių ir kitos infrastruktūros projektavimą.

Kategorija:   Naujienos
Atgal