• Pirmas
  • Naujienos
  • Prezidentas G. Nausėda: ” Lyderystė iš ministerijų kabinetų perėjo į savivaldą”

Prezidentas G. Nausėda: ” Lyderystė iš ministerijų kabinetų perėjo į savivaldą”

2021-06-08 0 5038 Views

“Per pastaruosius metus pamatėme, kaip lyderystė iš ministerijų kabinetų perėjo į savivaldą. Jos ėmėsi tie, kurie kasdien mato žmonių poreikius ir geba į juos atsiliepti nelaukdami nurodymų. Tie, kas nebijo prisiimti atsakomybės. Nuo neįprastų verslo skatinimo idėjų, garsinusių Lietuvą pasaulyje, iki vakcinavimo registracijos sistemos — visa tai buvo inicijuota savivaldos žmonių, kuriems taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti.”

Taip šiandien savo metiniame pranešime Seime kalbėjo šalies vadovas Gitanas Nausėda.

LSA prezidento Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, savivaldybės jaučia ir vertina prezidento palaikymą bei tikisi, kad tai padės keisti ir centrinės valdžios požiūrį į vietos valdžią suteikiant jai daugiau savarankiškumo.

„Gitanas Nausėda – pirmasis šalies prezidentas, savo metiniame pranešime aiškiai akcentavęs, kad atėjo laikas keisti požiūrį į savivaldą, stiprinti ją ir pagaliau imti traktuoti ją kaip arčiausiai žmonų esančią valdžios grandį, galinčia rūpintis jų poreikiais ir nebijančia prisiimti atsakomybės.

Džiugu, kad prezidentas įvertino savivaldybių vaidmenį kovojant su pandemija. Šiuo sudėtingu laikotarpiu gyventojai galėjo įsitikinti, kad savivaldybėmis galima pasitikėti, tiek greitai reaguojant ir įgyvendinant svarbius sprendimus, tiek imantis iniciatyvos ir lyderystės kai to labiausiai reikia.

Tikimės, jog politinės partijos atkreips dėmesį ir į prezidento priminimą dėl prisiimtų įsipareigojimų didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą ir realiai darbais įtvirtins pernai pasirašyto memorandumo nuostatus,“ – sako M. Sinkevičius.

 

 

Nuotrauka: Lietuvos Respublikos Prezidentūra

Kategorija:   Naujienos
Atgal