• Pirmas
  • Naujienos
  • Diskusijoje – apie projekto „Globalūs regionai” kryptis ir patirtį

Diskusijoje – apie projekto „Globalūs regionai” kryptis ir patirtį

2021-06-11 0 5636 Views

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) ir Tauragės rajono savivaldybės birželio 10 d. surengtame virtualiame seminare Globali Tauragė: ar einame teisingu keliu?“ aptartos šios iniciatyvos kryptys, perspektyvos ir patirtys.

LSA iniciatyva „Globalūs regionai“ startavo 2017 metais pilotiniu projektu Tauragėje. Ji skirta išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto ir miestelio gyvenimą. Šiandien „Globalūs regionai“ jungia 17 savivaldybių, kurios, palaikydamos ryšį su išvykusiaisiais, buria užsienyje gyvenančių kraštiečių bendruomenes.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas sveikindamas renginio dalyvius pasidžiaugė sėkminga projekto „Globali Tauragė“ veikla ir pažymėjo, kad jo darbai turi būti tęsiami ateityje.

„Tikiuosi, kad šis renginys įpūs pasitikėjimo ir motyvacijos judėti toliau ir sėkmingai plėtoti projektą regionuose ir mažuose miestuose kuriant kokybiškas gyvenimo sąlygas ir taip motyvuojant išvykusius sugrįžti,“ – pažymėjo D. Kaminskas.

Renginyje dalyvavo ir galimybes išvykusiems bei planuojantiems grįžti pristatė programų „Kurk Lietuvai“ ir  „Renkuosi Lietuvą“ atstovės Agnė Petrošiutė bei Jovita Sandaitė. Užimtumo tarnybai atstovavusi Indrė Laučienė pasidalino darbo rinkos naujienomis bei supažindino su nauju tarnybos projektu „Gal į Lietuvą“, kurio pagrindinis tikslas yra užsienyje gyvenantiems žmonėms suteikti informacijos, kas vyksta Lietuvos darbo rinkoje, bei supažindinti su esamomis galimybėmis.

Didelio susidomėjimo sulaukė Panevėžio miesto „Globalių regionų“ koordinatorės Loretos Kaškelienės pranešimas, kuriame ji pasidalino Panevėžio sėkmės istorija komunikuojant su išvykusiais bei jų vertingu indėliu įgyvendinant įvairius projektus Panevėžio mieste.

Renginyje dalyvavusi Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė supažindino dalyvius su ministerijos, kuri taip pat yra programos “Globali Lietuva” koordinatorė, darbais derinant institucijų, dirbančių su grįžtamąja migracija, veiklą.

Renginio dalyvių diskusijoje apie tai, kas skatina išvykusius sugrįžti, akcentuota, kad esminis faktorius vis dėl to yra ne darbo užmokestis, o šeima, aplinka bei galimybės prisidėti prie savo gimtinės vystymosi.

Renginį apibendrinusi LSA direktorė Roma Žakaitienė pastebėjo, kad vis dar nepakankamai įtraukiame išvykusiuosius į veiklas, kurios padėtų jiems jaustis lietuviais. Pasak jos, „Globalūs regionai“ nėra iniciatyva, tik skatinanti sugrąžinti, ji taip pat skirta paskatinti išvykusius prisidėti prie gimtojo miesto vystymosi savo idėjomis, žiniomis, konsultacijomis.

„Neabejojame, kad užsienyje gyvenantys lietuviai įvairiais projektais galėtų pagelbėti savivaldybėms ieškant inovatyvių ir įdomių sprendimų įvairiose srityse,“ – teigė LSA direktorė, pakvietusi toliau plėtoti šią iniciatyvą ir prie jos jungtis daugiau savivaldybių.

Kategorija:   Naujienos
Atgal