• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės vėl kviečiamos teikti paraiškas energinio efektyvumo projektams

Savivaldybės vėl kviečiamos teikti paraiškas energinio efektyvumo projektams

2021-11-26 0 8305 Views

Savivaldybės jau trečią kartą kviečiamos pasinaudoti galimybe gauti iki 60 000 eurų finansinę paramą energinio efektyvumo investicijų koncepcijų rengimui. Tai – dalis Europos Sąjungos (ES) tyrimų ir inovacijų programos “Horizontas 2020” projekto “European City Facility“ (EUCF, „Galimybės Europos miestams“), kuriuo siekiama padėti ES šalių savivaldybėms įgyvendinti jų turimus energetikos ir klimato srities veiksmų planus.

Paraiškas pagal paskelbtą trečiąjį kvietimą savivaldybėms ir jų grupėms galima teikti iki gruodžio 17 d. Finansuojama veikla apima techninių ir/ar galimybių studijų rengimą, ekonominės ir finansinės analizės atlikimą, techninius auditus ir panašius veiksmus perėjimo prie švaresnės energijos, pastatų energinio efektyvumo, darnaus judumo, atsinaujinančių išteklių plėtros ir kitose srityse.

Visi galimi pareiškėjai yra suskirstyti į tris regionus. Lietuva kartu su Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovėnija ir Slovakija priklauso Centrinės ir Rytų Europos regionui. Trečiojo kvietimo metu numatyta iš šio regiono gautų paraiškų finansavimui atrinkti 26 paraiškas. Visos gautos paraiškos bus vertinamos, atsižvelgiant į penkis pagrindinius kriterijus: investicijų dydis, energijos sutaupymo potencialas, valdymo struktūra, suinteresuotų šalių įtraukimas ir atitikimas EUCF projekto tikslams.

Šių metų pradžioje paskelbto antrojo kvietimo metu iš viso buvo sulaukta 221 paraiškos, iš kurių 26 atrinktos finansavimui iš Centrinės ir Rytų Europos regiono šalių.

Visa informacija (anglų k.) apie projektą ir paskelbtą kvietimą – oficialioje EUCF projekto interneto svetainėje.

Paraiškas teikti galima elektroninėje platformoje iki š. m. gruodžio 17 d. Paraiškos teikimas susideda iš dviejų pagrindinių žingsnių: (1) pareiškėjo tinkamumo įvertinimo ir (2) pilnos paraiškos pateikimo, jeigu pirmame žingsnyje į visus pateiktus klausimus atsakymas buvo „taip“.

Kontaktai pasiteiravimui apie paskelbtą kvietimą, paraiškų teikimo sąlygas, reikalavimus pareiškėjams ir kitus aktualius klausimus:

Gabriela Kuštan – LSA patarėja darnios plėtros ir energetikos klausimais, el.p. gabriela.kustan@lsa.lt

Šarūnas Prieskienis – EUCF projekto šalies ekspertas, el.p. sp@ekotermija.lt

EUCF projektą įgyvendina 5 partnerių konsorciumas iš skirtingų Europos šalių: Energy Cities (Prancūzija), Adelphi (Vokietija), Climate Alliance (Vokietija), Enviros (D. Britanija) ir FEDARENE (Belgija).

Kategorija:   Naujienos
Atgal