• Pirmas
  • Naujienos
  • Europos regionų ir miestų lyderiai pasmerkė Rusijos pradėtą karą Ukrainoje

Europos regionų ir miestų lyderiai pasmerkė Rusijos pradėtą karą Ukrainoje

2022-03-04 0 10538 Views

Kovo 3 – 4 dienomis Marselyje, Prancūzijoje, vykusiame 9-ajame Europos regionų ir miestų aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame dalyvavo ir Lietuvos delegacija, didžiausias dėmesys skirtas karui Ukrainoje.

Renginyje, organizuotame  Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai metu, apie 2 000 vietos ir regionų lyderių bei nacionalinės valdžios lyderių pasmerkė Rusijos įsiveržimą į Ukrainą ir išreiškė tvirtą paramą ukrainiečių tautos suverenumui bei teritoriniam vientisumui. Jie taip pat pasisakė už savivaldybių bendradarbiavimo su Rusijos vietos valdžios institucijomis nutraukimą ir humanitarinės pagalbos Ukrainą stiprinimą. Susitikimo išvakarėse vykusiame Europos Regionų komiteto biuro posėdyje jo nariai priėmė deklaraciją, kuria griežtai pasmerkė Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje.

Taip pat buvo priimtas Europos regionų ir vietos valdžios institucijų manifestas dėl Europos demokratijos, kuriame pabrėžiama, kad demokratiniam ES veikimui būtinas aktyvesnis regionų, miestų ir kaimų dalyvavimas ir didesnis demokratinis piliečių, o ypač jaunimo, aktyvumas. Manifeste akcentuojama, kad daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama atsigavimui po COVID-19 krizės, teritorinės ir socialinės sanglaudos stiprinimui Europoje ir žaliosios bei skaitmeninės pertvarkos rėmimui.

Susitikimo metu vykusiuose renginiuose vietos, regionų ir nacioalinių valdžių lyderiai taip pat pasidalino savo Europos vizija, ragindami stiprinti ES demokratinius pamatus ir inicijuoti esminius pokyčius, kad vietos bendruomenės gebėtų geriau reaguoti į tokius iššūkius kaip sveikatos priežiūra, stichinės nelaimės, klimato kaita ir teritoriniai skirtumai.

Marselyje vyusiame aukščiausio lygio vadovų susitikime dalyvavo šie  Lietuvos delegacijos nariai: Mindaugas Sinkevičius, Dovydas Kaminskas, Vytautas Grubliauskas, Bronius Markauskas, Ričardas Malinauskas, Povilas Žagunis, Valdas Benkunskas.

 Daugiau info apie aukščiausio lygio vadovų susitikimą rasite Regionų komiteto puslapyje.

Kategorija:   Naujienos
Atgal