• Pirmas
  • Naujienos
  • Regionų komiteto sesijoje – Ukrainos statymo planai ir naujojo pirmininko rinkimai

Regionų komiteto sesijoje – Ukrainos statymo planai ir naujojo pirmininko rinkimai

2022-07-01 0 12742 Views

Vienas svarbiausių įvykių Birželio 29–30 d. vykusioje  Europos regionų komiteto (RK) plenarinėje sesijoje tapo Europos miestų ir regionų aljanso už Ukrainos atstatymą įsteigimas.

Europos regionų komitetas kartu su aljansu įsipareigojo imtis itin aktyvaus vaidmens Ukrainos atstatymo platformoje, kuriai vadovaus Europos Komisija, siekdami užtikrinti, kad visi ES miestai ir regionai būtų tinkamai įtraukti į šį procesą.  Aljansas palankiai vertina Europos Komisijos pasiūlymus dėl aukšto lygio strateginio atstatymo plano („RebuildUkraine“), už kurį visiškai atsakytų Ukrainos valdžios institucijos ir kuriame svarbų vaidmenį atliktų ES ir Ukrainos miestų ir regionų bei jų atstovaujamųjų asociacijų tarpusavio bendradarbiavimas ir partnerystės programos. Alijansas sieks koordinuoti bendras pastangas, kurių Europos miestai ir regionai yra pasirengę imtis prisidedant prie pažangaus ir veiksmingo Ukrainos atstatymo. Narystė šiame aljanse ir toliau bus atvira visiems vietos ir regionų valdžios institucijų ir jų asociacijų Europoje bei Ukrainoje vadovams.

Sesijoje antrajai 2020–2025 m. kadencijos pusei išrinktas ir naujas Regionų komiteto pirmininkas. Dabartinį vadovą  graiką Apostolos Tzitzikostą pakeitė  jo pirmasis viceprezidentas Vasco Alvesas Cordeiro (Vasco Alves Cordeiro) iš Portugalijos.

Pagal Regionų komiteto tradicijas, primininko rinkimams pirmininkauja laikinasis biuras, kurį  sudaro jauniausi RK nariai. Šioje sesijoje jauniausias Lietuvos delegacijos narys, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas  buvo pakviestas tapti laikinojo biuro nariu primininko rinkimų metu. Sesijoje taip pat patvirtinti nauji pirmininko pavaduotojai ir biuro nariai, taip pat patvirtinti politinių frakcijų pirmininkai.

Šioje RK sesijoje taip pat pristatyti nuo liepos 1 d. Europos Sąjungai (ES) pirmininkavimą pradedančios Čekijos prioritetai. Ivanas Bartošas (Ivan Bartoš), Čekijos ministro pirmininko pavaduotojas, atsakingas už skaitmeninimą ir regioninę plėtrą, pažymėjo, kad pirmininkavimo metu Čekija imsis būtinų iniciatyvų, kad ES galėtų įveikti pandemijos ir karo Ukrainoje sukeltus ekonominius ir socialinius padarinius. Pasak jo, tai bus pasiekta įgyvendinant ekonomikos gaivinimo planą, investuojant į žaliąją ir skaitmeninę pertvarkas, didinant ES atsparumą, konkurencingumą, taip pat – siekiant padėti atkurti tikėjimą Europos projektu, susigrąžinant visuomenės pasitikėjimą ir suteikiant naują postūmį ES.

Sesijoje taip pat svarstytos šios nuomonės bei rezoliucijos: Naujoji ES Arkties strategija, Darbo skaitmeninėse platformose sąlygų gerinimas, ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategija (2021–2030 m.), Rezoliucija dėl Konferencijos dėl Europos ateities rezultatų ir tolesni veiksmai, Ekologinė pertvarka, Miestų ir regionų požiūris į reikalingą priimtinumo visuomenei ir aplinkosaugos poreikių pusiausvyrą siekiant kurti atsparias bendruomenes, Žaliųjų biudžetų įgyvendinimas vietos ir regionų lygmeniu ir kt.

Sesijoje dalyvavo: LSA prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir Vilniaus miesto  vicemeras Valdas Benkunskas.

Daugiau informacijos apie sesiją rasite čia https://cor.europa.eu/en/news

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal