• Pirmas
  • Naujienos
  • Pasauliniame vietos valdžių kongrese – dėmesys globalių krizių valdymui

Pasauliniame vietos valdžių kongrese – dėmesys globalių krizių valdymui

2022-10-12 0 2821 Views

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vadovai spalio 10–14 dienomis dalyvauja Pasaulio vietos ir regionų lyderių kongrese, kuris šiemet vyksta Daejeon mieste Pietų Korėjoje.

Renginį kas tris metus organizuoja tarptautinė organizacija „Vieningi miestai ir savivaldybės“ (ang. UCLG – United Cities and Local Goverments). Šių metų kongresas skirtas aptarti klausimus, susijusius su globalių krizių valdymu, regionų indėliu kuriant taiką ir stiprinant demokratiją.

Kongreso metu pristatomi įvairių pasaulio miestų ir miestelių pasiekimai pritaikant technologijas ir inovacijas gyventojų poreikiams, susisiekimo gerinimo pavyzdžiai, aptariamas aplinkos taršos mažinimas regionuose.

LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius kongrese surengtoje diskusijoje „Vietos ir regionų Europa sprendžiant pasaulines krizes“ kalbėjo apie savivaldybių vaidmenį įgyvendinant klimato kaitos priemones, bendradarbiavimo su bendruomenėmis bei nacionaline valdžia svarbą.

„Kuriant klimato kaitos atsparumą svarbūs visi veikėjai – tiek valdžia, tiek bendruomenės, tiek verslai. O tos savivaldybės, kurios aktyviai imasi klimato kaitą stabdančių veiksmų, gali pasiekti daug daugiau nei aplinkosaugos tikslai, – šie sprendimai gyventojams kuria ir ekonominę bei socialinę vertę,“ – kongrese sakė LSA prezidentas,

Jis taip pat pabrėžė, kad iš tiesų tvariai teritorijų plėtrai svarbus visų – ekonominės plėtros, BVP kūrimo,  socialinių ir klimato – faktorių balansas.

Lietuvos vietos savivaldai kongrese taip pat atstovauja LSA viceprezidentai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas –  bei LSA direktorė Roma Žakaitienė. Pirmadienį Seule delegacija susitiko ir su Lietuvos ambasadoriumi Pietų Korėjoje Ričardu Šlepavičiumi.

UCLG kongresas yra didžiausias ir įtakingiausias pasaulyje tokio pobūdžio renginys, kuriame dalyvauja merai, aukščiausio lygio regionų ir nacionalinių institucijų vadovai bei pagrindiniai savivaldos partneriai – viešųjų įstaigų, akademinio pasaulio, vystymo agentūrų, finansinių institucijų bei verslo atstovai.

LSA UCLG narė yra nuo 2000 metų.

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal