• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvos ir ES ekspertai Palangoje diskutuos apie miestų bei regionų atsparumą krizėms

Lietuvos ir ES ekspertai Palangoje diskutuos apie miestų bei regionų atsparumą krizėms

2023-09-19 0 5429 Views

Miestų ir regionų atsparumas krizėms, inovatyvūs sprendimai bei viešųjų investicijų vaidmuo ekonominei ir socialinei plėtrai – apie tai rugsėjo 22 dieną Palangoje vyksiančiame Europos Regionų komiteto Ekonomikos politikos (ECON, angl. Commission for Economic Policy) komisijos seminare diskutuos vietos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos.

Išvažiuojamieji ECON komisijos seminarai rengiami kartą per metus. Dėl teisės organizuoti šį renginį Lietuva šiemet rungėsi su Portugalija. Palangoje seminaras surengtas Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidento, Lietuvos delegacijos Europos Regionų komitete vadovo Mindaugo Sinkevičiaus kvietimu.

„Pastarųjų metų krizės – nelegalūs migrantai, pandemija, karas Ukrainoje, energijos kainų šuolis – parodė, kad miestai ir regionai turi sąmoningai ir nuosekliai investuoti į ateitį bei tvarius sprendimus, kurie padėtų geriau įveikti naujus iššūkius. Viešosios investicijos yra vienas tokių sprendimų, nes būtent šios investicijos turi didelės įtakos tiek ekonominei, tiek socialinei plėtrai, jos veikia ir žmonių sprendimus dėl gyvenamosios vietos ar darbo, veikia ir pačią gyvenimo kokybę,“ – teigia M. Sinkevičius

Apie 60 dalyvių iš 15 ES šalių diskutuos apie viešųjų investicijų į energetiką, vandentvarką, transportą, švietimą ir socialinę infrastruktūrą svarbą bei ES siūlomus įrankius regionų ir vietos lygmeniu.

Savo įžvalgas apie viešųjų investicijų naudą regionams, verslo ir savivaldybių bendradarbiavimo galimybes pristatys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Subnacionalinės infrastruktūros programos koordinatorius Courtenay Wheeler. Diskusiją tęs Regionų komiteto ECON komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas,  Suomijos Lappeenranta miesto tarybos narys  Ilpo Heltimoinen, Europos investicijų banko atstovybės Baltijos šalims vadovė Virginija Gecaitė, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis bei Tauragės regiono plėtros tarybos administracijos direktorė Jurgita Choromanskytė.

Europos vietos ir regionų valdžios atstovai taip pat pristatys gerąsias praktikas ir būdus krizes traktuoti ne tik kaip iššūkius, bet ir kaip galimybes. Apie sudėtingų situacijų padiktuotus inovatyvius sprendimus kalbės Europos savivaldybių ir regionų tarybos politikos direktorė Carol Thomas,  Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis, Asociacijos “Klaipėdos regionas”, vykdančioji direktorė Eglė Stonkė, Europos miestų tinklo “Eurocities“ metropolinių teritorijų darbo grupės pirmininkas František Kubeš bei LSA prezidentas M. Sinkevičius.

ECON komisijos seminarą Palangoje organizuoja Europos Regionų komitetas ir Lietuvos savivaldybių asociacija bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe.

Kategorija:   Naujienos
Atgal