• Pirmas
  • Naujienos
  • Su Energetikos ir Finansų ministerijų atstovais aptartas energetikos bendrijų steigimas

Su Energetikos ir Finansų ministerijų atstovais aptartas energetikos bendrijų steigimas

2024-01-23 0 9531 Views

Savivaldybių galimybės pasinaudoti atsinaujinančių išteklių energijos plėtros priemone tapo pagrindine šiandien, sausio 23 dieną, vykusio LSA išplėstinės valdybos posėdžio tema. Nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo ir Energetikos bei Finansų ministerijų atstovai, savivaldybės kėlė klausimus, ar griežti savivaldybėms taikomi skolinimosi limitai neužkirs kelio pasinaudoti šia priemone ir kurti energetines bendrijas, dalį pagamintos atsinaujinančios elektros energijos skiriančias socialiai remtiniems gyventojams.

Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, priemonė beveik parengta startuoti – tai numatoma padaryti vasario mėnesį, nors, kaip atkreipė dėmesį savivaldybių atstovai, dar nėra parengtas ir suderintas priemonės finansavimo sąlygų tvarkos aprašas. 

Energetikos ministerijos vyresnioji patarėja Dovilė Kapačinskaitė pabrėžė, kad šios priemonės forma – paskola, tačiau iki 50 procentų sumos numatoma dotacija, ir ši pastaroji dalis nebūtų įskaitoma į skolos limitus. Patarėja taip pat užsiminė apie galimybę paskolos sumą išdėstyti per 2-3 metus. Iš viso priemonės įgyvendinimui numatoma skirti 206 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Finansų ministerijos atstovai įvertino konkrečių savivaldybių galimybes naudotis šia priemone atsižvelgiant į fiskalinės erdvės kriterijus.

L.e.p. LSA prezidentas Audrius Klišonis pažymėjo, kad visos 60 šalies savivaldybių per 2024 metus turi galimybę skolintis tik 103 mln. eurų, 56 milijonus iš jų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų savivaldybės, tad likusių mažesnių savivaldybių skolinimosi erdvė sudaro labai nedidelę sumą. Be to, pabrėžė A. Klišonis, savivaldybės įgyvendina ne tik energetikos, bet ir kitų sričių projektus.

Posėdyje nutarta, kad toliau dėl šio projekto įgyvendinimo su savivaldybėmis bus diskutuojama susitikimuose apskrityse.

Savivaldybių ir Vyriausiosios rinkimų komisijos bendradarbiavimą rinkimų laikotarpiu su merais aptarė komisijos pirmininkė Lina Petronienė. Ji pasidžiaugė savivaldybių indėliu didinant neįgaliesiems pritaikytų balsavimo patalpų skaičių bei paragino plėsti šias prieigas, taip pat – aktyviai prisidėti prie informacijos apie rinkimus viešinimo.

 

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal