• Pirmas
  • Naujienos
  • Rygoje aptartos Baltijos ir Šiaurės šalių vietos savivaldai svarbios reformos

Rygoje aptartos Baltijos ir Šiaurės šalių vietos savivaldai svarbios reformos

2024-03-22 0 11036 Views

Latvijos savivaldybių asociacijos kvietimu, kovo 21-22 dieną Rygoje vyko kasmetinis Baltijos ir Šiaurės šalių savivaldybių asociacijų atstovų susitikimas.

Šie tradiciniai susitikimai skirti pasidalinti patirtimi bei iššūkiais, tenkančiais vietos savivaldai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Islandijoje.

Susitikime LSA direktorė Roma Žakaitienė pristatė Lietuvos savivaldybių patirtį įgyvendinant vietos savivaldos, sveikatos, žemėtvarkos reformas. Kolegų susidomėjimo ypač sulaukė pokyčiai,  susiję su pasikeitusiais merų įgaliojimais. Latvijos kolegos pasidalino patirtimi įgyvendinant administracinę teritorinę reformą bei jos poveikį savivaldybėms. Šios reformos rezultatas – nuo 119 iki 43 sumažintas savivaldybių skaičius.

Susitikime taip pat pristatytos esminės reformos, susijusios su vietos ir regionų valdžių institucijomis Estijoje, Danijoje, Suomijoje bei Švedijoje, aptartas Baltijos ir Šiaurės šalių savivaldybių asociacijų vaidmens Europos savivaldybių ir regionų taryboje (CEMR) stiprinimas ir Europos tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso darbotvarkė. Susitikimo dalyviams taip pat buvo pristatyta Rygos paramos Ukrainiečiams centro veikla bei Rygos savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo patirtis.

Kitąmet asociacijų atstovų susitikimas vyks Estijoje.

Kategorija:   Naujienos
Atgal