• Pirmas
  • Naujienos
  • Susitikime su ministre – pasirengimo ekstremalioms situacijoms ir ilgalaikės priežiūros klausimai

Susitikime su ministre – pasirengimo ekstremalioms situacijoms ir ilgalaikės priežiūros klausimai

2025-05-12 0 5240 Views

Sveikatos paslaugų apmokėjimas, ligoninių ir medikų pasirengimas esant kariniams veiksmams, ilgalaikės priežiūros paslaugų finansavimas – šias ir kitas temas Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovai gegužės 12 dieną, pirmadienį, aptarė su sveikatos apsaugos ministre Marija Jakubauskiene.

Susitikime kalbėta apie sveikatos paslaugų apmokėjimą gydymo įstaigoms viršijus sutartyse su Valstybine ligonių kasa numatytą paslaugų skaičių, kai tam tikros paslaugos apmokamos tik 70 arba 30 procentų. LSA atstovai ministrei teigė, kad finansavimo trūkumas neišvengiamai paveiks galimybę teikti kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas, o pacientai negalės laiku gauti reikiamų konsultacijų, tyrimų ar gydymo.

Taip pat diskutuota apie lėšas, skiriamas vienai intensyviosios terapijos lovai, priklausiančiai  intensyviosios terapijos paslaugų teikimą regione organizuojančioms ir klasterinėms šias paslaugas teikiančioms sveikatos priežiūros įstaigoms. Šiuo metu bazinio mokėjimo suma yra 38064 eurai. Likusios įstaigos, nors ir turi licenciją bei atitinka keliamus reikalavimus, šio mokėjimo negaus. LSA atstovai ministrei siūlė ieškoti būdų apmokėti intensyvios terapijos lovas visoms licencijas turinčioms gydymo įstaigoms.

Susitikime aptartas ir savivaldybėms ypač aktualus sveikatos sistemos pasirengimas veikti esant karo sąlygoms – kaip turėtų būti teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos sutrikus įprastinei infrastruktūrai, kaip organizuojami nukentėjusiųjų srautai bei medikų darbas įvairių scenarijų atvejais.  LSA atstovai pabrėžė, jog ministerija turėtų imtis lyderystės šioje srityje bei parengti aiškius algoritmus, detaliai apibrėžiančius ir įvairių institucijų, tarp jų – ir savivaldybių, veiksmus bei atsakomybes.

Su ministre diskutuota ir apie šiuo metu kuriamą ilgalaikės priežiūros paslaugų modelį. Šios paslaugos, LSA atstovų teigimu, turėtų tapti valstybės deleguota funkcija su jos vykdymui skirtomis lėšomis. Pasak jų, senstant visuomenei ir didėjant slaugos bei globos paslaugų poreikiui šios funkcijos priskyrimas savivaldybėms kaip savarankiškosios taptų nepakeliama finansine našta.

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal