• Pirmas
  • Naujienos
  • Siūloma nauja valstybės paramos forma – dalies nuomos mokesčių kompensacija

Siūloma nauja valstybės paramos forma – dalies nuomos mokesčių kompensacija

2012-10-23 0 976 Views

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtose Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo projekto gairėse siūloma nustatyti valstybės paramos atvejus tiek dėl nuomos, tiek dėl išperkamosios nuomos, pranešė Vyriausybės ryšių su visuomene skyrius.

Projektu siekiama, kad nuomos mokestis būtų kompensuojamas nuomojantiems būstą privačiame sektoriuje bei nuomojantiems savivaldybių socialinį būstą mažas pajamas turintiems namų ūkiams. Kompensaciją gauti galės šeimos ir asmenys, turintys teisę į socialinį būstą, ir tremtiniai, rinkos sąlygomis nuomojantys būstą iš fizinių ar juridinių asmenų.

Šeima ar asmuo, nuomojantys savivaldybės socialinį būstą ir dėl gaunamų pajamų praradę teisę į jį, galės tęsti nuomą komercinėmis sąlygomis, kai valstybė padengs dalį nuomos mokesčio, o kitą dalį padengs pats žmogus.

Kompensuojamą būsto nuomos ar išperkamosios mokesčių dalies dydį nustatys Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos. Nustatant koeficientus prioritetas bus teikiamas jaunoms šeimoms, šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų (įvaikių) ir buvusiems našlaičiams ar be tėvų globos likusiems asmenims.

Šiemet valstybės parama socialinio būsto įsigijimui ar nuomai siekia 28,5 mln. litų (19,1 mln. litų – socialinio būsto plėtrai, 9,4 mln. litų – būsto kreditų subsidijoms ir kompensacijoms). 2011 metais parama siekė 27 mln. litų (19 mln. litų plėtrai, 8 mln. litų subsidijoms), o 2010 metais – 33 mln. litų (23 mln. litų plėtrai, 10 mln. litų subsidijoms).

Kategorija:   Naujienos
Atgal