• Pirmas
  • Naujienos
  • Euro link: memorandumas, siekiant užtikrinti sąžiningą kainų perskaičiavimą
Paveikslėlis1

Euro link: memorandumas, siekiant užtikrinti sąžiningą kainų perskaičiavimą

2014-05-30 0 1050 Views

Pasak ūkio ministro E. Gusto, į prisijungimą prie memorandumo reikėtų žiūrėti ne kaip į papildomo suvaržymo savanorišką prisiėmimą, o kaip į galimybę verslui, ypač smulkiajam, tapti labiau matomu, žinomu, atpažįstamu.

Efektyviu bendradarbiavimu su valstybinėmis institucijomis šiuo klausimu džiaugėsi ir Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas. Pasak jo, verslo bendruomenės balsas yra girdimas ir į pastabas atsižvelgiama.

Ūkio viceministrė informavo, kad siekiant pritraukti kuo daugiau subjektų, kurie laisvanoriškai prisijungtų prie memorandumo, kartu su Finansų ministerija ir Lietuvos banku, jau yra pradėta visuomenės šviečiamoji veikla: suorganizuota per 100 informacinių seminarų verslui, nuomonės formuotojams ir visuomenei skirtinguose Lietuvos regionuose; rugpjūčio mėn. informacinių seminarų ciklas planuojamas visose Lietuvos savivaldybėse.

R. Noreikienė atkreipė dėmesį, gegužės 21 d. įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimas, per kurį Lietuvos savivaldybės buvo pakviestos aktyviai dalyvauti Sąžiningo kainų perskaičiavimo, įvedant eurą, kampanijoje, skatinant savo įmones jungtis prie memorandumo ir įtraukiant į prisijungimo procesą seniūnus, seniūnaičius ir jaunimą.

„Dalyvaudama Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime pakviečiau savivaldybes, kaip paslaugas teikiančius ūkio subjektus, prisijungti prie memorandumo, taip pat paprašiau paraginti savivaldybių kontroliuojančias įmones ir paslaugas teikiančias organizacijas prisijungti prie memorandumo ir sudaryti sąlygas tai padaryti vietos verslui”, – atkreipė dėmesį R. Noreikienė. – Pakvietėme savivaldybių lygmenyje suorganizuoti renginius, per kuriuos vietos verslas galėtų iškilmingai prisijungti prie memorandumo. Be to, ketiname skelbti „Sąžiningiausios savivaldybės rinkimus” ir apdovanoti savivaldybę, kuri daugiausiai verslo paskatins prisijungti prie memorandumo. Apdovanojimas bus skiriamas proporcingai atsižvelgiant į savivaldybės dydį, gyventojų skaičių ir į tai kiek savivaldybės teritorijoje veikia verslo”.

Subjektų patogumui yra numatyta daug įvairių galimybių prisijungti prie memorandumo: elektroniniu būdu, užpildant popierinę paraišką seminarų ir renginių metu arba užpildytą paraišką pateikti el. paštu. Tokiu būdu visi verslo atstovai, verslo organizacijos ir savivaldybės yra kviečiami aktyviai prisijungti prie memorandumo ir paskatinti tai daryti savo verslo partnerius.

Užpildytą paraišką bus galima pateikti tiesiogiai prisijungimą prie memorandumo administruojančiam organizatoriui arba Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai ar seniūnijoms, viešosioms įstaigoms („Versli Lietuva”, verslo inkubatoriams, verslo informaciniams centrams, turizmo ir verslo informaciniams centrams), nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Pagal nustatytą tvarką, patikrinus paraiškoje pateiktus duomenis, subjektas bus įtrauktas į prisijungusių prie memorandumo sąrašą. Visi prisijungę prie memorandumo, įgis teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu logotipu, ir juo galės pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį prekių ir paslaugų reklamoje, visuomenės informavimo priemonėse, viešuose renginiuose ir oficialiuose dokumentuose. Taip vartotojai bus informuojami, kad subjektas laikosi memorandume nustatytų principų.

Daugiau informacijos: www.euras.lt

Parengta pagal Ūkio ministerijos informaciją
Kategorija:   Naujienos
Atgal