• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvos merai aptarė aktualiausius žemės ūkio klausimus
bendras 600

Lietuvos merai aptarė aktualiausius žemės ūkio klausimus

2015-09-11 0 780 Views

Susitikime dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius paragino savivaldybių vadovus būti aktyvesniais ir pažymėjo, kad suvienijus jėgas galima operatyviau padėti žmonėms spręsti jų kasdienius reikalus.

Savivaldos reikšmę akcentavo ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. „Savivalda – tai valstybės pagrindas, būtent nuo jos viskas prasideda. Parama pieno gamintojams, afrikinis kiaulių maras, embargas, eksporto rinkų paieška, naujoji kaimo plėtros programa – visi šie klausimai šiandien yra labai svarbūs visoms Lietuvos savivaldybėms“, – sakė V. Baltraitienė.

VBRM2 600
V. Baltraitienė ir LSA prezidentas R. Malinauskas

Susitikime didžiausias dėmesys buvo skirtas afrikinio kiaulių maro grėsmei, jo kontrolės ir prevencijos priemonėms. Buvo pažymėta, kad 2015 m. dėl priverstinai paskerstų kiaulių augintojams valstybė išmokėjo 166,3 tūkst. eurų pagalbos lėšų. Šiemet taip pat skiriama 1461 tūkst. eurų valstybės pagalba kiaulių laikytojams, kurie nustatytoje buferinėje zonoje paskerdė kiaules ir nori keisti ūkininkavimo kryptį bei įsigyti kitų gyvūnų.

Merai taip pat kėlė klausimus, susijusius su išmokų ūkininkams terminais, šernų populiacijos reguliavimu, lietuviškų maisto prekių ženklų galimybėmis užsienyje. Diskutuojant apie savivaldybėms svarbų disponavimo valstybine žeme klausimą, LSA direktorė Roma Žakaitienė akcentavo, kad jis yra iškeltas dvišalėje LSA ir Vyriausybės komisijoje.

Taip pat buvo aptarta Lietuvos kaimo plėtros programa bei situacija žemės ūkio produktų rinkoje.

sale 600

Susitikime savivaldybių vadovai bei Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovai pasirašė gerosios valios memorandumą, kurio tikslas – stiprinti bendradarbiavimą vykdant ŽŪM inicijuotą projektą „AuGink savo kraštą“. Projekto įgyvendinimo metu numatyta populiarinti vietos regiono produktus, skatinti sveiką mitybą, siekti ilgalaikio bendradarbiavimo su vietos žemdirbiais, vykdant viešuosius pirkimus atsižvelgti į vietos produktų pasiūlą.

 

R.Gurklio ir ŽŪM nuotraukos

Kategorija:   Naujienos
Atgal