• Pirmas
  • Naujienos
  • Europos Parlamente pristatyta Lietuvos patirtis renovuojant daugiabučius

Europos Parlamente pristatyta Lietuvos patirtis renovuojant daugiabučius

2015-09-16 0 1091 Views

Rugsėjo 15 d. EP nariai kartu su energetikos ekspertais bei regioninės ir vietos valdžios atstovais diskutavo apie Europos energetinę nepriklausomybę, atsinaujinančių išteklių bei energinio efektyvumo skatinimo svarbą siekiant energetinio saugumo Europos regione, taip pat – apie vietos ir regioninės valdžios vaidmenį formuojant energetikos politiką.

Apie sėkmingą Lietuvos patirtį šioje srityje EP nariams pasakojusi Lietuvos delegacijos Europos Sąjungos Regionų komitete RK pakaitinė narė, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė Daiva Matonienė pabrėžė, kad beveik dešimtmetį strigęs daugiabučių renovacijos procesas pastaruoju metu įgauna vis didesnį pagreitį.

„Vietos valdžios institucijų įtraukimas į procesą bei sumanūs, novatoriški finansavimo sprendimai pasitelkiant Europos investicinio banko instrumentus duoda rezultatų,“ – teigė D. Matonienė. Ji pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje pateikta virš 3600 investicinių būsto renovacijos projektų, apie 1300 daugiabučių yra šiuo metu renovuojami, o apie 300 visiškai užbaigti.

Lietuvos daugiabučių renovacijos projektų sėkmę kaip gerą pavyzdį visai Europai paminėjo ir rugsėjo 18 d. Lietuvoje lankęsis Europos investicinio banko prezidentas Verneris Hoyeris (Werner Hoyer), pristatęs Lietuvai taip vadinamą naująjį Europos investicijų planą.

Susitikime EP kalbėję energetikos ekspertai pabrėžė, kad Europa vis dar per daug priklausoma nuo Rusijos dujų. Pasak jų, energetinį saugumą Europa gali pasiekti tik diversifikuodama savo energetinius šaltinius, kurdama konkurencingą energetikos vidaus rinką bei užtikrindama efektyvų energijos naudojimą. Pasak ekspertų, tokie geri pavyzdžiai, kaip Lietuvos suskystintųjų dujų terminalas, nors greitai ir neduoda matomos grąžos, jau dabar daro netiesioginę įtaką Gazpromo tiekiamų dujų kainų politikai regione, o vėliau, nutiesus reikiamas jungtis, užtikrins energetinį saugumą ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui.

Kategorija:   Naujienos
Atgal