• Pirmas
  • Naujienos
  • Į kampaniją „Už saugią Lietuvą“ jau įsitraukė ir Lietuvos savivaldybės
logo 307

Į kampaniją „Už saugią Lietuvą“ jau įsitraukė ir Lietuvos savivaldybės

2016-04-18 0 1213 Views

Pasak Prezidentūros pranešimo, kampanijos metu D. Grybauskaitė aplankys problemiškiausias šalies savivaldybes, kur kartu su merais, seniūnais, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovais aptars socialinio saugumo padėtį ir priemones, kurios padėtų spręsti opiausias problemas.

Renginyje dalyvavusi Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė informavo prezidentę, kad į kvietimą prisijungti prie iniciatyvos jau atsiliepė 45 šalies savivaldybės.

Beveik pusantro tūkstančio vaikų kasmet nukenčia nuo fizinio, seksualinio, psichologinio smurto ir nepriežiūros. Apie 19 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose. Beveik 10 tūkst. vaikų yra tapę „socialiniais našlaičiais“, kurių tėvai – gyvi, bet girtauja ir nesirūpina savo atžalomis. Sergančiųjų įvairiomis priklausomybėmis yra 55 tūkst., o alkoholio padaroma žala per metus siekia apie 215 mln. eurų. Kasmet 180 žmonių nužudoma per buitinius konfliktus. Pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje kasmet užregistruojama apie 40 tūkstančių, 79 proc. nukentėjusiųjų – moterys, per metus mažiausiai 20 jų sumušamos mirtinai. Ketvirtis milijono žmonių kasmet kreipiasi į emocinę pagalbą telefonu teikiančias tarnybas. Savižudybių skaičius Lietuvoje beveik tris kartus didesnis nei ES vidurkis. Kasmet Lietuvoje nusižudo apie 900 žmonių, iš jų apie 93 – iki 24 metų amžiaus, teigiama pranešime.

Daugiau informacijos apie nacionalinę kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt ir „Facebook‘o“ paskyroje.

Kategorija:   Naujienos
Atgal