• Pirmas
  • Naujienos
  • Siūloma dar kartą apsvarstyti savivaldybių galimybes steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus

Siūloma dar kartą apsvarstyti savivaldybių galimybes steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus

2016-11-30 0 988 Views

Taip lapkričio 30 d., trečiadienį, vykusiame Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje nusprendė jo nariai įvertinę Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) pastabas.

Asociacijai abejonės kelia tai, kokie viešųjų paslaugų teikėjai laikytini vykdančiais ūkinę veiklą. Konkurencijos įstatyme pateiktas labai platus ūkinės veiklos apibrėžimas, pagal kurį atrodo, kad be viešojo transporto paslaugų teikėjų, komunalinių atliekų surinkėjų ir kitų ūkinę veiklą vykdo ir sveikatos priežiūros įstaigos (ligoninės, poliklinikos, slaugos ligoninės), socialinės įstaigos (globos įstaigos, dienos centrai, daugiafunkcijiniai centrai) ar švietimo įstaigos (mokyklos, darželiai).

Todėl savivaldybės, kurių pagrindinė funkcija yra teikti viešąsias paslaugas, norėdamos įsteigti naują slaugos ligoninę ar vaikų darželį pagal turės 6 mėnesius vykdyti konkurencingą procedūrą, kurios metu turės būti išsiaiškinta, ar rinkoje veikiantys ūkio subjektai gali užtikrinti atitinkamos veiklos vykdymą.

Pagal siūlomas pataisas, jau veikiančiam savivaldybės valdomam subjektui bus galima patikėti naujos veiklos vykdymą taip pat tik atlikus konkurencingą procedūrą ir gavus Konkurencijos tarybos sutikimą. Neatsižvelgiama į tai, kad nauja veikla gali būti susijusi su paslaugos kokybės gerinimu (pavyzdžiui, pradedama teikti anksčiau neteikta senelių ar asmenų su neįgalia pavėžėjimo paslauga).

LSA akcentuoja ir tai, kad pagal Vietos savivaldos įstatymą, įsigaliosiantį 2017 metais, savivaldybės tarybos sprendimu galės būti įsteigtos seniūnijos – biudžetinės įstaigos. Vienas iš reikalavimų tokiam steigimui yra viešųjų paslaugų teikimas, tad kai kurios seniūnijos vykdo kelių, gatvių priežiūrą, kapinių priežiūrą ir panašią veiklą. Jei ir šiuo atveju turėtų būti vykdoma konkurencinga procedūra, Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta nauja nuostata nebeteks prasmės.

Kategorija:   Naujienos
Atgal