• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA vyko diskusija dėl savivaldybių vaidmens vertinant poveikį aplinkai ir naujosios atliekų tvarkymo sistemos
lsa aplink komit1

LSA vyko diskusija dėl savivaldybių vaidmens vertinant poveikį aplinkai ir naujosios atliekų tvarkymo sistemos

2016-12-02 0 769 Views

Pagal šiuo metu parengtus Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimus, savivaldybės poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procese liks tik pasyvios dalyvės, o ne vienos iš vertintojų. Savivaldybės tokiam siūlymui kategoriškai nepritaria, teigdamos, jog gina viešąjį interesą, ir todėl jų pozicija priimant konkrečiai teritorijai ir jos plėtrai esminius sprendimus turi būti įvertinta.

Savivaldybių atstovai pabrėžė, jog yra suinteresuoti skatinti investuotojų atėjimą, todėl jų dalyvavimas PAV procese neturėtų būti panaikintas.

Komiteto nariai nutarė, jog artimiausiu metu LSA parengs savivaldybių teises ginančias naujojo įstatymo projekto pataisas ir perduos jas Seimui.

LSA aplink komitet2

Posėdyje taip pat buvo aptartas savivaldybių pasirengimas dvinarei rinkliavai už komunalinių atliekų surinkimą. Ši rinkliava, kaip numato Vyriausybės nutarimu patvirtintos taisyklės, turėtų įsigalioti nuo 2017 m. sausio 1 d. Taisyklių esmė ta, kad kaštai už komunalinių atliekų tvarkymą turės būti išskirti į pastoviąją ir kintamąją dalis.

Kaip pagrindines problemas rengiantis naujajai sistemai savivaldybių atstovai įvardino gyventojams padidėsiantį mokestį už atliekų tvarkymą, infrastruktūros stoką bei nuoseklios šios srities politikos nebuvimą.

Taip pat buvo akcentuota, kad trūksta laiko su naujosios sistemos ypatumais supažindinti gyventojus, be to, sunku apibrėžti realią šių pokyčių naudą atliekų turėtojui, ypač daugiabučiuose.

Susitikime nutarta kartu su Lietuvos regioninių atliekų centrų asociacija kreiptis į naująją Vyriausybę su prašymu atidėti šių taisyklių įsigaliojimą ir atnaujinti diskusiją dėl jų tobulinimo.

Posėdyje dalyvavo ir Seimo Aplinkos apsaugos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų, Aplinkos ministerijos, „Investuok Lietuvoje“ bei „Investuotojų forumo“ atstovai.

Kategorija:   Naujienos
Atgal