• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais aptarė rūpimus klausimus dėl VTAS

Savivaldybės kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais aptarė rūpimus klausimus dėl VTAS

2018-02-08 0 2063 Views

Vakar LSA vyko išplėstinis Socialinių reikalų komiteto posėdis. Be Socialinių reikalų komiteto narių taip pat dalyvavo LSA direktorė Roma Žakaitienė, Ministro Pirmininko patarėjas Elvinas Jankevičius, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, LR Vyriausybės kanceliarijos patarėja Rasa Laiconienė, Socialinės srities ekspertė Odeta Intė bei savivaldybių atstovai.
Susitikimo metu savivaldybių atstovai išsakė labiausiai jiems rūpimus klausimus dėl pasirengimo vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimui: kada bus patvirtinta galutinė centralizuotos Vaiko teisių apsaugos sistemos struktūra (veiklos nuostatai, pareigybių aprašai); Kada paaiškės kiek savivaldybių vaiko teisių skyrių darbuotojų pereina dirbti į centrinę instituciją; Nuo kada ir kokia tvarka savivaldybėje turės būti priimami sprendimai dėl darbų perdavimo; Kokios naujos veiklos, funkcijos ir darbai bus palikti savivaldybėms centralizavus sistemą.
Posėdžio metu savivaldybės išsiaiškino nemažai jiems rūpimų klausimų bei pateikė savo siūlymus įvairių probleminių klausimų sprendimui.
Posėdyje buvo akcentuota, kad pagrindinis vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimo uždavinys – diegti vienodą praktiką visose šalies savivaldybėse, turint aiškius veiklos algoritmus. Šiai dienai nėra parengti kai kurie būtini teisės aktai, todėl buvo sutarta, suderinus reikiamus teisės aktų projektus, balandžio mėnesio viduryje organizuoti dar vieną susitikimą Vyriausybėje.

Susitikimo metu taip pat aktyviai diskutuota apie naujai kuriamą struktūrą ir joje numatytus etatus. Iš viso naujoje struktūroje numatoma 644 pareigybių.
Savivaldybių atstovai pabrėžė, kad svarbu jog naujai kuriama valstybinė vaiko teisių apsaugos sistema būtų veiksminga ir taptų orientuota į pagalbą vaikams ir jų šeimoms, o ne sudarytų naujų biurokratinių kliūčių ir papildomos administracinės naštos savivaldybėms.
Daug klausimų savivaldybių atstovams kilo dėl Mobilių komandų sudarymo ir jų veiklos, atvejo vadybos organizavimo, laikinos globos nustatymo ir kitų numatomų pasikeitimų. Tikimasi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis bei savalaikiai parengti teisės aktų projektai sudarys galimybę sklandžiai pasirengti numatytai naujai vaiko teisių apsaugos reformai.

Kategorija:   Naujienos
Atgal