• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA atstovai Vyriausybėje aptarė kelių priežiūros ir plėtros klausimus

LSA atstovai Vyriausybėje aptarė kelių priežiūros ir plėtros klausimus

2018-06-11 0 1348 Views

Šiandien Vyriausybėje LSA prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei kiti LSA ir savivaldos atstovai susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu ir finansų ministru Viliumi Šapoka. Susitikimo metu aptartas Kelių priežiūros ir plėtros programos įgyvendinimas.

„Per dažnus vizitus šalies regionuose vienas iš esminių klausimų yra keliai, jų būklė ir priežiūra, bei žvyrkeliai. Turime ieškoti būdų, finansavimo šaltinių, kaip padaryti, kad lėšos būtų panaudojamos tinkamai, darbai atliekami efektyviai.  Savivalda turi būti išgirsta ir tik identifikavus kelių infrastruktūros problemas galėsime pagreitinti procesus“,  – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Per pasitarimą diskutuota dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų savivaldybėms paskirstymo principų, jų naudojimo kelių (gatvių) tinklui plėsti tvarkos taikymo problemų ir reglamentavimo tobulinimo.

Lietuvos savivaldybių asociacija atkreipė dėmesį, kad visoms savivaldybėms trūksta lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti ir prižiūrėti. Kitos opios problemos – tai drastiškai apribotos savivaldybių skolinimosi galimybės, lėšų skyrimo kriterijai, tinkamos finansuoti išlaidos ir Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimas.

LSA prezidentas R. Malinauskas ir savivaldybių merai prašė padidinti finansavimą savivaldybėms iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų, įskaitant savivaldybėms priklausantiems žvyrkeliams (nukentėjusiems nuo liūčių, potvynių ir sunkiasvorių miškovežių automobilių), savivaldybėms perduodamiems sodų bendrijų keliams, savivaldybių keliams (gatvėms) inventorizuoti ir teisiškai įregistruoti VĮ Registrų centre. Buvo paprašyta įteisinti savivaldybėms išdėstyto per kelis metus atsiskaitymo su rangovais būdą už gatvių ir vietinės reikšmės kelių tiesimo ir remonto darbus.

Susisiekimo ministerija įpareigota sudaryti specialią darbo grupę, kuri ketina savo rekomendacijas ir konkrečius sprendimo būdus pateikti per mėnesį.

LR Vyriausybės nuotrauka

Kategorija:   Naujienos
Atgal