LSA dalyvauja diskusijų festivalyje „Būtent!”

2018-09-10 0 1132 Views

Šį savaitgalį LSA direktorė Roma Žakaitienė dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”. Birštone vykusiame renginyje R. Žakaitienė drauge su Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro  Studijų politikos analizės skyriaus vedėju Gintautu Jakštu, „Investuok Lietuvoje“ vadovu Mantu Katinu ir „City Alumni“ Panevėžio bendruomenės kuratore Rūta Jančyte diskutavo tema: „Kaip sukurti Skandinaviją Lietuvos regionuose“.

Taip pat festivalio metu projekto „Globalus Birštonas“ vykdytojai – Birštono rajono savivaldybė „Birštono garbės ambasadoriaus“ ženklu apdovanojo birštonietę, naujosios kartos džiazo atlikėją Laurą Budreckytę. Jaunoji muzikos atlikėja apdovanojimą atsiėmė iš Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės rankų, kuri linkėjo solistei nesustoti ir garsinti savo gimtąjį miestą. Susitikime taip pat dalyvavo vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ Lietuvoje organizuojamas antrą kartą. Vienas iš festivalio tikslų – parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Renginio organizatoriai lankytojams sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kuria buvo prisidedama prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdoma diskusijų ir įsiklausymo kultūra, tolerancija kitai nuomonei ar požiūriui. Festivalio iniciatoriai įkvėpimo sėmėsi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, sėkmingų renginių Danijoje, Suomijoje ir kitose Skandinavijos šalyse.

 

 

 

 

 

Birštono savivaldybės nuotraukos

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal