Didinamos lėšos švietimo pagalbos specialistams

2018-11-28 0 2494 Views

Švietimo pagalbos specialistams – psichologams, socialiniams, specialiems pedagogams – bus didinamas skiriamas finansavimas. Tai sutarta šiandien vykusiame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) direktorės Romos Žakaitienės susitikime. Nuo kitų metų sausio 1 d. savivaldybėms švietimo pagalbai ir prevencinėms patyčių programoms įgyvendinti tikslingai skiriamos lėšos – 10 mln. eurų.

Šios lėšos skiriamos perskirstant lėšas, skirtas klasės krepšeliui įgyvendinti.

„Bendromis Vyriausybės ir savivaldybių jėgomis turime užtikrinti, kad švietimo pagalba būtų kokybiška ir prieinama visai švietimo bendruomenei. Nei laukti, nei taupyti čia negalime. Švietimo pagalbos specialistai mokyklose turi būti nuolat pasiekiami mokiniams, turi nesustoti ir prevencinis darbas. Savivaldybės turės daugiau galimybių užtikrindamos kokybišką ir efektyvesnę funkciją“, – sako ministrė Jurgita Petrauskienė.

Švietimo pagalba yra savivaldybių savarankiškoji funkcija, tačiau kol kas savivaldybėms neskiriamas reikiamas finansavimas. Švietimo pagalbos specialistams skiriamo finansavimo neužtenka daugiau nei dešimtmetį, trūksta lėšų psichologų, socialinių pedagogų, specialiųjų pedagogų ir kitų darbuotojų veiklai.

„Savivaldybių duomenimis, 2019 metų biudžeto projekte švietimo pagalbai trūksta per 20 mln. eurų. Švietimo pagalba yra sudedamoji ugdymo proceso dalis. Todėl, neužtikrinus reikiamo finansavimo, gali stigti šios srities specialistų. Dėl to nukentėtų vaikų ugdymo kokybė bei specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių integracija“, – teigė LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Svarstytas ir ministerijos siūlymas papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, kad sutaupytos lėšos būtų skiriamos ir švietimo pagalbai. Taip pat sutarta, kad kitąmet bus vertinama, ar pakanka lėšų šiam tikslui, ir prireikus 2020 m. biudžete bus ieškoma galimybių skirti papildomų lėšų.

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal