Gerinamos balsavimo sąlygos neįgaliesiems

2018-11-26 0 1536 Views

Šiandien Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje.
Minėtos institucijos sieks užtikrinti, kad šalies neįgalieji galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti rinkimuose. Memorandume numatytas tikslas – aktyviai bendradarbiaujant, per ateinančių metų rinkimus neįgaliesiems pritaikyti ne mažiau kaip pusę rinkimų vietų savivaldybėse.
Savivaldybės stengsis, kad balsavimai vyktų pastatų pirmuose aukštuose, o į juos nesunkiai galima būtų patekti neįgaliojo vežimėliu. Planuojama, kad bent vienoje balsavimo kabinoje bus galimybė užpildyti balsavimo biuletenį žmogui sėdint. Savivaldybės gyventojai iš anksto žinos, kurioje balsavimo apygardoje tokios sąlygos sudarytos.
Taip pat atkreiptinas didesnis dėmesys ir į senyvo amžiaus bei regėjimo negalią turinčius asmenis.
„Savivaldybės sieks užtikrinti, kad neįgaliesiems būtų sudarytos palankios sąlygos dalyvauti šalies politiniame gyvenime. Stengsimės, kad šiems žmonėms būtų atitinkamai pritaikytos rinkimų vietos, kad jie galėtų patogiai atlikti savo pilietinę pareigą“, – teigė LSA prezidentas Ričardas Malinauskas.
Memorandumas pasirašytas atsižvelgiant į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių Konvenciją.

„Jau kuris laikas su savivaldybėmis intensyviai diskutuojame, kaip galime pagerinti balsavimo patalpų pritaikymą neįgaliesiems. Šiandien pasirašytas memorandumas rodo šalių pozityvų nusiteikimą ir pastangas spręstis šias problemas, ir yra puikus žingsnis į priekį“ – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Kitais metais šalyje vyks treji rinkimai – savivaldos, Prezidento ir Europos Parlamento.

 

Kategorija:   Pranešimai spaudai
Atgal