Užsienio reikalų ministerijoje – ryšių su diaspora koordinatorių susitikimas

2019-04-03 0 1301 Views

Vakar Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos kartu Užsienio reikalų ministerija surengtas ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas.

Renginys skirtas aptarti projekto Globalūs regionai savivaldybėse įgyvendinimą, užsienyje gyvenančių tautiečių bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimą, diasporos ryšių su gimtaisiais regionais vystymo svarbą. Susitikime dalyvavo per penkiasdešimt atstovų iš Lietuvos savivaldybių.

Bendruomenių vystymo iniciatyvas ir bendradarbiavimo su savivaldybėmis galimybes pristatė projekto „Renkuosi Lietuvą“ atstovai, konsultuojantys į Lietuvą norinčius grįžti ir jau sugrįžusius asmenis.Savo patirtimi buriant užsienyje gyvenančių tautiečių bendruomenes pasidalino „City Alumni” koordinatorė Marija Šaraitė.

Renginio metu aptarti sėkmingi savivaldybių pavyzdžiai, vykdant projektą „Globalūs regionai”. Savivaldybių atstovai dalinosi savo patirtimi, idėjomis bei diskutavo dažniausiai kylančius klausimus bendravimo su išvykusiaisiais tema. Širvintų savivaldybės atstovė Agnė Lazarevičiūtė susirinkusiesiems išsamiai pristatė savo patirtį, organizuojamas įvairias akcijas bei vykdomas veiklas su diaspora.

Kaip palaikyti ryšį su užsienio lietuvių jaunimu aptarė Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Rita Andrejeva.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pilietinės iniciatyvos „Dabar2019“ atstovai savivaldybių ryšių su diaspora koordinatoriams pristatė referendumo dėl pilietybės išsaugojimo svarbą.

Taip pat renginio dalyviams buvo pristatyta naujausia užsienio lietuvių apklausa, referendumo dėl pilietybės išsaugojimo komunikacijos strategija.

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal