• Pirmas
  • Naujienos
  • Sveikatos įstaigų pertvarka artimiausiu metu neplanuojama

Sveikatos įstaigų pertvarka artimiausiu metu neplanuojama

2021-02-09 0 3809 Views

Dabartiniu pandemijos laikotarpiu sveikatos įstaigų pertvarka neplanuojama, o imantis bet kokių žingsnių bus tariamasi su socialiniais partneriais  – tai buvo konstatuota pirmadienį, vasario 8 dieną,  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje diskusijoje, skirtoje aptarti Vyriausybės programos veiksmų plano prioritetą „Ilgas ir visavertis sveiko žmogaus gyvenimas“.

Užtikrinti, kad visi Lietuvos gyventojai gautų kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas, buvo vienas iš esminių Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Vyriausybės programai teiktų siūlymų. Jame pabrėžiama būtinybė išlaikyti regionuose vaikų ligų skyrius.

Pasak diskusijoje dalyvavusio Jurbarko rajono mero, LSA sveikatos reikalų komiteto pirmininko Skirmanto Mockevičiaus, LSA taip pat siūlo užtikrinti greitosios medicinos pagalbos (GMP) teikiamų paslaugų kokybę. Meras pabrėžė, kad šiuo metu nėra vieningo GMP tinklo išdėstymo, brigadų mokymo programų, reikalinga atnaujinti automobilių parką.

SAM atstovų teigimu, GMP tinklo peržiūrėjimas yra planuojamas, pirmiausiai galvojant apie jo valdymą ir investicijas. Ketinama keisti GMP įstatymą ir aiškiau reglamentuoti GMP paslaugų teikimo organizavimą, valdymą ir atsakomybę.

LSA taip pat siūlo peržiūrėti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų normatyvus ir įvertinti galimybes juos mažinti. Diskusijoje ministerijos atstovai patikino, jog į tai bus atsižvelgta ir normatyvai mažinami.

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal