• Pirmas
  • Naujienos
  • Mindaugas Sinkevičius: Mokiniai neturi vėl tapti pandemijos įkaitais, esame jiems skolingi

Mindaugas Sinkevičius: Mokiniai neturi vėl tapti pandemijos įkaitais, esame jiems skolingi

2021-06-18 0 5338 Views

Ateinančiais mokslo metais būtina padaryti viską, kad mokiniai vėl netaptų epidemiologinės situacijos rodiklių įkaitais.

Taip Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius komentuoja savivaldybių Vyriausybei šiandien, birželio 18 dieną, pateiktus siūlymus, kaip tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams, kad mokiniai grįžtų į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu.

„Raginame Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją nekartoti praeitų metų klaidų ir jau dabar tinkamai pasirengti rugsėjo 1-ajai. Esame skolingi savo mokiniams, kurie daugiau nei pusę metų praleido uždaryti namuose prie kompiuterių tik todėl, kad mes, suaugusieji, neatlikome namų darbų. Todėl visiems mums – tiek valstybės, tiek savivaldybių institucijoms – ne vasaros atostogos, o vaikų galimybės mokytis kontaktiniu būdu šiuo metu turėtų būti prioritetas,“ – teigia M. Sinkevičius.

Pasak jo, laiku nepasirengę įvairiems epidemijos scenarijams, rizikuojame, kad šalies mokinių teisė į kokybišką ugdymą priklausys nuo sergamumo rodiklių ar skiepytis atsisakančių piliečių sprendimų, užuot užtikrinę mokyklose tokias sąlygas, kurios leistų kontaktinį ugdymą organizuoti net ir esant nepalankiai situacijai.

„Testavimo būdai ir galimybės, saugumo ir prevencijos priemonės, aiškūs algoritmai ir sprendimai, nepaliekantys vietos interpretacijoms, – visa tai parengę laiku galime užtikrinti tiek saugumą, tiek ugdymo kokybę, kuri, kaip mus įspėja specialistai, pilnavertė įmanoma tik mokantis kontaktiniu būdu,“ – sako LSA vadovas.

Jis taip pat apgailestauja, kad iki šiol ministerija neturi konkretaus plano naujiems mokslo metams, nors iki jų liko tik kiek daugiau nei du mėnesiai.

Vyriausybei savivaldybės siūlo, kad visi sprendimai dėl grįžimo mokytis kontaktiniu būdu turėtų būti konkretūs ir tikslūs, suderinti su kitomis ministerijomis, nepaliekantys galimybės juos įvairiai interpretuoti ar leisti spręsti tėvams. Taip pat raginama tobulinti mokinių saugaus grįžimo į mokyklas sąlygas ir testavimo reglamentavimą, aiškiai nurodant, ar mokinių testavimas privalomas, ar tik rekomendacinis.

Savivaldybės siūlo nustatyti tvarką ir dėl darbuotojų, kurie nesiskiepija ir nesitestuoja, bei tų, kurie neina į darbą bijodami užsikrėsti COVID 19 virusu, taip pat –  parengti ir nustatyti aiškų algoritmą, kaip elgtis pablogėjus epidemiologinei situacijai šalyje, atskirose savivaldybėse ar atskiroje mokykloje. Taip pat prašoma aiškiai teisiškai reglamentuoti hibridinį ugdymą bei įvardinti, kokiomis sąlygomis esant mokinys gali būti ugdomas šiuo būdu, kad tokia galimybe nebūtų piktnaudžiaujama. Savivaldybių nuomone, hibridinis ugdymas turėtų būti taikomas tik išskirtiniais atvejais, kai yra medikų pažyma ar NVSC pažyma dėl saviizoliacijos.

Tarp Vyriausybei pateiktų siūlymų – raginimas peržiūrėti mokytojų apmokėjimo tvarką ir numatyti papildomą finansavimą dėl padidėjusio krūvio vykdant hibridinį mokymą, iš anksto pasirūpinti papildomomis saugumo priemonėmis – švarinančiais orą įrenginiais, ventiliacija, patalpų dezinfekcija ir kitomis.

Kategorija:   Naujienos
Atgal