• Pirmas
  • Naujienos
  • M. Sinkevičius: Rytų partnerystei karo kontekste turi būti skiriamas dar didesnis dėmesys

M. Sinkevičius: Rytų partnerystei karo kontekste turi būti skiriamas dar didesnis dėmesys

2022-12-02 0 5022 Views

Rytų partnerystė karo Ukrainoje kontekste įgauna dar didesnę prasmę, todėl Lietuva bei Europa turi ir toliau aktyviai palaikyti Ukrainą, Sakartvelą, Moldovą ir kitas šalis joms siekiant pozityvių politinių ir ekonominių pokyčių, teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius Briuselyje gruodžio 2 dieną vykstančiame Europos Sąjungos ir Rytų Partnerystės šalių vietos lyderių forume.

Jau ketvirtus metus rengiamame forume šiemet pagrindinis dėmesys skiriamas  decentralizacijos reformų spartinimui ir ES bei Rytų partnerystės darbotvarkės lokalizavimui. Forumą organizuoja LSA kartu su partneriais –  Europos miestų ir regionų taryba (CEMR),  Latvijos vietos ir regionų valdžios institucijų asociacija ir Pietryčių Europos vietos valdžios institucijų asociacijų tinklu  pagal projektą PLATFORMA, skirtą vystomajam bendradarbiavimui plėtoti vietos lygmeniu.

Diskusijoje apie ES ir Rytų partnerystės darbotvarkės įgyvendinimą karo Ukrainoje kontekste, M. Sinkevičius pabrėžė, jog Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų – tiek dvišaliame, tiek tarptautiniame kontekste, taip pat – jos kaip kandidatės kelyje į ES.

„Akivaizdu, jog šis karas lems didelius pokyčius ne tik Ukrainoje, bet ir Europoje bei Rytų partnerystės šalyse, todėl turime stiprinti bendradarbiavimą su jomis, dalintis savo patirtimi ir didinti  jų atsparumą prieš ekonominius bei geopolitinius iššūkius regione,“ – sakė M. Sinkevičius.

Pasak jo, ypač svarbu vystyti bendradarbiavimą vietos lygmeniu bei palaikyti svarbias institucines šiose šalyse vykstančias reformas viešojo administravimo ir decentralizacijos srityse. Miestų bei regionų partnerystės yra labai veiksmingas įrankis, todėl turėtų ir toliau būti finansuojamas ES kaip svarbi pagalbos priemonė.

ES ir Rytų partnerystės vietos lyderių forumo sesijose bus diskutuojama ir apie kitus ES bei Rytų partnerystės politinės darbotvarkės turinio aspektus, dabartinę sparčiai besivystančią situaciją regione, aptartos decentralizacijos reformos Sakartvele, Moldovoje ir Ukrainoje bei priemonės, skirtos stiprinti vietos valdžias ir jų asociacijas.

Forume LSA prezidentas taip pat moderuoja diskusiją apie žaliųjų sprendimų įgyvendinimą Rytų partnerystės šalių savivaldybėse.

Pirmasis ES ir Rytų Partnerystės šalių vietos lyderių forumas buvo surengtas Vilniuje 2019 metais. Forumo metu buvo pasirašyta ir LSA bei Ukrainos miestų asociacijos bendradarbiavimo sutartis.

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal