• Pirmas
  • Naujienos
  • RK nariai – už stabilų ir aiškų sanglaudos politikos reguliavimą

RK nariai – už stabilų ir aiškų sanglaudos politikos reguliavimą

2023-11-30 0 8397 Views

Lapkričio 29-30 dienomis Europos vietos ir regionų valdžių atstovai dalyvavo Briuselyje vykusioje paskutinėje šiais metais Europos regionų komiteto (RK) plenarinėje sesijoje, kuri prasidėjo diskusija dėl sanglaudos politikos ateities.

Apie tai su RK nariais diskutavo už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira, už Europos fondus atsakinga Ispanijos generalinė sekretorė Mercedes Caballero Fernández, Valonijos vyriausybės ministras pirmininkas Elio Di Rupo ir Europos Parlamento Regioninės plėtros komiteto pirmininkas Younous Omarjee. E. Ferreira pažymėjo, kad sanglaudos politika neapsiriboja vien tik finansine parama: būtina įgyvendinti ir reformas, atnaujinti ekonomikos valdymo sistemą ir nustatyti subalansuoto biudžeto taisyklę investicijoms į sanglaudos politiką. RK pirmininko Vasco Alves Cordeiro teigimu, šių dienų globalūs iššūkiai rodo, kad sanglaudos politika turi būti atnaujinta  siekiant stiprinti Europos miestus ir regionus bei mažinti vis didėjančius skirtumus.

RK nariai paragino finansavimo programas pritaikyti konkretiems kiekvieno regiono poreikiams ir prioritetams bei pažymėjo, kad siekiant greito ir veiksmingo sanglaudos politikos įgyvendinimo jos reguliavimas turi būti stabilus ir aiškus, o lėšų perorientavimo taisyklės – lankstesnės.

Antrąją sesijos dieną buvo atidarytas 8-asis forumas „Miestai ir regionai už tarptautinę partnerystę“, kurį organizavo RK kartu su Europos Komisijos generaliniu Tarptautinės partnerystės direktoratu. Renginys skirtas parodyti Europos sąjungos (ES) ir trečiųjų šalių vietos ir regionų valdžios institucijų partnerystę įgyvendinant Darbotvarkę 2030 bei aptarti vietos ir regionų valdžių vaidmenį bei potencialą lokalizuojant darnaus vystymosi tikslus.

Sesijoje priimta 12 nuomonių, tarp jų – dėl ir veiksmingo tarpvalstybinio bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis, ES kovos su korupcija, smurto dėl lyties prevencijos, bendros žuvininkystės politikos vietos lygmeniu, žaliojo kurso valdymo ir kitos.

Sesijoje dalyvavo Lietuvos delegacijos Regionų komitete nariai – LSA prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, Vilniaus miesto savivaldybės meras Valdas Benkunskas, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Vytautas Grubliauskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Vrubliauskas, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Kategorija:   Naujienos
Atgal