Kitąmet Vilniuje gali būti surengta Rytų partnerystės ir ES šalių vietos ir regionų valdžios institucijų metinė konferencija

2012-01-19 0 891 Views

Toks siūlymas įrašytas CORLEAP veiklos 2012-2013 metų plane. Jį vasario 14 d. turėtų svarstyti ir patvirtinti aukščiausia RK politinė institucija –  RK biuras, kurį sudaro komiteto pirmininkas, nacionalinių delegacijų ir politinių grupių vadovai bei kiti delegatai.

ES, suprasdama, kad jos Europos kaimynystės politikos sėkmė iš esmės priklauso nuo regionų dalyvavimo, 2011 metų gegužės mėnesį paragino ES Regionų komitetą įsteigti instituciją, kuri taptų nuolatine bendradarbiavimo platforma tarp ES bei Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) vietos ir regionų valdžios atstovų. 2011 m. rugsėjį Poznanėje (Lenkija) buvo įsteigta CORLEAP, kuri  savo rekomendacijose valstybių ir vyriausybių vadovams įsipareigojo „tapti ES ir Rytų partnerystės šalių vietos ir regionų valdžios institucijų komunikacijos kanalu, norėdama į savo veiklą įtraukti kuo daugiau vietos ir regionų valdžios institucijų ir padėti joms stiprinti dialogą bei puoselėti demokratiją“.

 CORLEAP sudaro 36 nariai, po lygiai iš kiekvienos pusės. Tarp 18 narių iš ES yra ir Lietuvos savivaldos atstovas – Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Paviržis.

Atgal