CIVEX komisijos posėdyje Lietuvos delegacijos narių pasisakymai

2014-06-25 0 948 Views

Pagrindinis RK pranešėjas Ukrainos vietos savivaldos rinkimų tema, Lietuvos delegacijos vadovas (Zarasų raj. savivaldybės tarybos narys) Arnoldas Abramavičius, pristatė gegužės 25 d. įvykusių rinkimų monitoringo rezultatus. Pasak A. Abramavičiaus, nors rinkimus jis stebėjo siena su Rusija besiribojančioje Sumų srityje, rinkimai, jo manymu, Ukrainoje vyko ganėtinai ramiai ir sklandžiai. Kartu pažymėtina, kad tą pačią dieną vykę prezidento rinkimai nustelbė vietos savivaldos rinkimus.

A. Abramavičius akcentavo, jog dėl įtemptos padėties pastarųjų, neeilinių, vietos savivaldos rinkimų rezultatai yra tik laikino pobūdžio ir naujosios tarybos veiks tik pusantrų metų.

Minėti rinkimai daugeliu atžvilgių buvo specifiniai: pirmą kartą Kijevo miesto meru išrinktas pasaulio bokso čempionas Vitalijus Kličko, be to vietos savivaldos rinkimai nevyko separatistų kontroliuojamose Donecko ir Lugansko srityse, tačiau tai neduoda pagrindo pripažinti visų rinkimų negaliojančiais.

CIVEX posėdyje, greta Ukrainos ir Gruzijos vietos savivaldos rinkimų stebėjimo misijų bei jų rezultatų aptarimo buvo diskutuojama ir dėl neseniai paskelbtos Komisijos darbo programos, bei pranešėjo Olgierdo Geblevičiaus (Olgierd Geblewicz) rengiamos RK nuomonės dėl Europos kaimynystės politikos dokumentų rinkinio projekto.

A. Abramavičius yra paskirtas parengti Regionų komiteto ataskaitą apie vietos savivaldos rinkimus Ukrainoje. Vizito Ukrainoje metu p. Abramavičius, kartu su kitais stebėtojų delegacijos nariais susitiko su Ukrainos vicepremjeru Volodymyru Groysmanu (Volodymyr Groysman), kuris dar kartą pabrėžė, kad Ukraina turi išlikti vientisa, suverenia valstybe su stipria vietine valdžia.

Be A. Abramavičiaus, CIVEX komisijoje Lietuvą atstovauja Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys G. Paviržis bei Skuodo rajono savivaldybės tarybos narė O. Žerlauskienė.

Kitas CIVEX komisijos posėdis numatytas 2014 m. rugsėjo 22-23 d. Brindizyje (Italija).

Atgal